За продолжување на преговорите меѓу МПЦ и СПЦ | Северна Македонија | DW | 12.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

За продолжување на преговорите меѓу МПЦ и СПЦ

Дијалот меѓу МПЦ и СПЦ ќе продолжи откако СПЦ на својот редовен годишен сабор ќе реши некои свои црковни прашања.Ова е заклучокот од вчерашната седница на Синодот на МПЦ,кој прифаќа дијалог со СПЦ кога ќе се создадат услови за него.За деталите двете страни дополнително ќе разговараат.

default

Реклама