ЕУ даде зелено светло за измени на законот за енергетика | Економија | DW | 01.02.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економија

ЕУ даде зелено светло за измени на законот за енергетика

По бројните забелешки и контроверзи што ги предизвика новата владина верзија на законот за енергетика, Европската унија даде одобрение за измени на законот.

default