ЕУ – визни олеснувања за Србија | Вести | DW | 05.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

ЕУ – визни олеснувања за Србија

Србија и Комисијата на ЕУ на 11-ти април ќе го парафираат договорот за реадмисија и визни олеснувања, јавува белградската агенција Танјуг, повикувајќи се на дипломатски кругови во Брисел.

Македонија очекува парафирање на спогодбата за олеснување на визниот режим до средината на годинава, а нејзина практична примена до крајот на годинава – изјави денеска во Прилеп министерот за надворешни работи Антонио Милошоски.