Германија ќе се бори за златен медал на ЕП во кошарка во СиЦГ | Теми | DW | 25.09.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми

Германија ќе се бори за златен медал на ЕП во кошарка во СиЦГ

Дирк Новицки

Дирк Новицки

Репрезентациите на Германија и Грција вечерва во Белград ќе се борат за златниот медал, на Европското првенство во кошарка, чиј домаќин е СиЦГ. Германија предводена од одличниот Дирк Новицки синоќа во драматичен дуел ја совлада Шпанија со резултат 74 спрема 73. Во малото финале се среќаваат Шпанија и Франција.