1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
НаукаГлобално

Зошто вселенските градини веќе не се научна фантастика

Адриана Абрил
18 декември 2023

БиоПодс треба да го направат градинарството на Месечината реалност. Овие растенија, исто така, би можеле да помогнат во заштитата на биодиверзитетот на Земјата.

https://p.dw.com/p/4a76P