1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
НаукаГлобално

Безалкохолните пијалоци можат да предизвикаат импотенција?

Петер Шухарт
26 февруари 2024

Прекумерното консумирање безалкохолни пијалоци може да доведе до дебелина и дијабетес. Истражувањата покажуваат дека тие дури можат да придонесат за еректилна дисфункција. Дополнително, овие пијалоци не ја гасат жедта, туку всушност го дехидрираат телото.

https://p.dw.com/p/4ctEl