1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
НаукаГлобално

Дали рибите спијат?

Дерик Вилијамс
22 март 2024

Повеќето риби немаат ни очни капаци, па не можат едноставно да ги затворат очите и да дремат. Но, и ним сепак им треба одмор и регенерација. Како го прават тоа?

https://p.dw.com/p/4e0ug