1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ТехникаГлобално

Википедија на Месечината

Мадлен Пит
8 март 2024

Таканаречената „Лунарна библиотека“ слета на Месечината. Таа меѓудругото содржи 6 милиони страници на Википедија, кои треба да бидат резервна копија за човековото знаење, безбедно сместена на Земјиниот сателит.

https://p.dw.com/p/4dIco