1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ТехникаГлобално

„Плаќање со лице“: колку е безбедно?

Адриана Абрил
31 мај 2024

Наскоро, ќе може да плаќате со скенирање на вашето лице. Технологијата „плаќање со лице" или pay-by-face би требало да биде исклучително безбедна, но постои и определен ризик.

https://p.dw.com/p/4gUIQ