1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ТехникаГлобално

Најнова хируршка техника: магнети кои ги движат органите

Адриана Абрил
27 декември 2023

Роботски раце кои ви ги движат органите со магнети? Новата технологија предизвикува бранувања - и ги намалува лузните и времето за рехабилитација.

https://p.dw.com/p/4acNj
Прескокни го блокот Повеќе на оваа тема