1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

На врвот Љуботен, со женски фудбал

Ана Арсеновска-Зафирова
25 март 2023

Македонскиот женски фудбал е во сериозен развој. Има големи инвестиции, што пак значи и дека квалитетот напредува. Најдобар показател за ова ЖФК Љуботен , aктуелен шампион на Македонија и учесник во Лига на шампиони за жени.

https://p.dw.com/p/4PBNu
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Бројни спасувачи на местото на несреќата во областа Баласоре во источната индиска држава Одиша
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница