1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Државното знаме на Република Косово
Фотографија: picture alliance/dpa/AP/V. Kryeziu

Косово

Тема

Косово е држава на Балканскиот полуостров, која избори независност по отцепувањето од Србија во 2008 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе
Прескокни го блокот ДВ препорачува

ДВ препорачува