Црвенковски и Милошоски во Њујрок | Северна Македонија | DW | 20.09.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Црвенковски и Милошоски во Њујрок

Македонскиот претседател Бранко Црвенковски и министерот за надворешни работи Антонио Милошовски во билатералните средби на маргините на генералното собрание на ОН добија поддршка за реформите на патот кон ЕУ, но и уверување за олеснување на визниот режим за македонските граѓани во рамките на Унијата. За денеска е предвидена средба на македонска делагација со посредникот на ОН во спорот со името, Метју

Генерално собрание на ОН во Њујорк

Генерално собрание на ОН во Њујорк

Нимиц.

Реклама