Црвенковски во Брисел | Вести | DW | 03.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Црвенковски во Брисел

*

Македонскиот претседател Бранко Црвенковски денеска во Брисел ќе реферира за досега постигнатото во реформскиот процес во земјата. Црвенковски ќе разговара со високиот претставник на ЕУ Хавиер Солана, еврокомесарот за проширување Оли Рен и генералниот секретар на НАТО Јаап де Хоп Шефер. Посетата на Црвенковски е воочи извештајот на Европската Комисија за напредокот на Македонија, кој треба да биде објавен на 7 ноември.