1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Страотните видеа од Мариупол на украинска болничарка

БГ /АП
20 мај 2022

Украинската болничарка Јулија Пајевска ги снимала своите мачни искуства во првите две недели од нападите врз Мариупол. Пред да биде заробена од Русите, мемориската картичка им ја дала на новинари на агенцијата АП

https://p.dw.com/p/4BdW0
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Српскиот претседател Александар Вучиќ на контрамитингот на 26 мај 2023 во Белград
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница