Станковиќ демантира дека биле условувани за Косово | Вести | DW | 10.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Станковиќ демантира дека биле условувани за Косово

Српскиот министер за одбрана Зоран Станковиќ ги демантираше тврдењата дека Русија побарала Србија да се откаже од евроатлантските интеграции, во замена за вето во СБ.

Ни Русија ни НАТО не ја условуваат нашата земја со некакви погодности во замена за независност на Косово, изјави Станковиќ. Тој ја демантираше и информацијата дека главен услов за прием на Србија во Партнерството за мир било да се откаже од Косово.