Се’ за тимовите во Бундеслигата | Теми | DW | 18.08.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Се’ за тимовите во Бундеслигата

На оваа карта на Германија ги впишавме 18-те градови на фудбалските прволигаши. Доколку кликнете на нив, можете да ги дознаете најважните информации за клубовите, освоените титули и стадионите на кои настапуваат.