Седница на Советот за безбедност на ОН за Косово на 3 април | Вести | DW | 22.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Седница на Советот за безбедност на ОН за Косово на 3 април

Советот за безбедност на ОН на 3 април ќе ја одржи седницата на која ќе расправа по предлогот на специјалниот преставник на ОН Марти Ахтисари за статусот на Косово. Агенцијата Асошиејтед прес јавува дека во документот Ахтсиари гарантира меѓународно набљудувана независност и формирање на сили за безбедност во покраината Еврокомесарот за проширување Оли Рен синоќа во Брисел повика на единство по ова прашање и предупреди на последиците од евентуално неусвојување на резолуцијата