Светска банка – кредит за Турција | Вести | DW | 03.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Светска банка – кредит за Турција

*

Светската банка и‘ одобри кредит на Турција во висина од 367 милиони евра. Со овие средства треба да им се даде поддршка на мерките за економски пораст и подобра вработеност во земјата. Надлежниот директор на Светската банка Цахау порача дека со оваа програма треба да се остварат зголемени инвестиции, повисока продуктивност и отворање нови работни места.