Саркози за Косово | Вести | DW | 16.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Саркози за Косово

*

Францускиот претседател Никола Саркози повторно изјави дека независноста на Косово е неизбежна и дека е неопходно уште малку време за да се избегне опасноста од руско вето. Саркози во видео конфренцијата која ја оддржа со генерал Ерик Арно, командант на силите на КФОР на северот на покраината, разговарал и за дебатите кои се водат во ОН по текстот на резолуцијата.