САД – Косово | Вести | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

САД – Косово

*

Американскиот Стејт департмент соопшти дека процесот за решавање на статусот на Косово продолжува, но за сега нема временски рокови за затворање на ова прашање. „За сега не можам да кажам дали има напредок во надминувањето на разликите меѓу Русија и некои земји членки на Советот за безбедност. Но, тоа е многу важно прашање за Европејците, исто како и за нас„ – порача портпаролот на Стејт департментот Шон Меккормак.