1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Здравје

САД: Вакцинација со „турбо“ брзина

Улрике Дер
1 април 2021

САД се меѓу водечките земји во светот во вакцинирањето против Ковид-19. Претседателот Џо Бајден најави дека до крајот на мај ќе има доволно вакцини за имунизирање на сите возрасни граѓани. Бајден истакна дека прво ќе се вакцинираат Американците, а дури потоа вакцините ќе се делат со другите земји

https://www.dw.com/mk/%D1%81%D0%B0%D0%B4-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D1%81%D0%BE-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B1%D0%BE-%D0%B1%D1%80%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%B0/video-57079302
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на владата на Република Северна Македонија

Инаетот како главен енергенс

Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница