1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Здравје

Руска вакцина против Ковид-19 за животни

Емили Шервин
14 мај 2021

И куќните миленици можат да заболат од Ковид-19. Но, најопасно е тоа што можат да бидат носители на вирусот и да го шират меѓу луѓето. Научниците во Финска и во САД работат на вакцина за нив, но Русија води во трката. Таа тукушто одобри прва вакцина против коронавирус за животни

https://www.dw.com/mk/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4-19-%D0%B7%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8/video-57529498
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Fußball EURO 2020 | Ukraine vs. Nord-Mazedonien

Борисов: Соседите не ги разбираат европските вредности

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница