Русија сака соработка | Вести | DW | 30.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Русија сака соработка

Во спорот околу планираниот американски ракетен одбранбен штит во Европа,Русија се изјасни за потесна заедничка соработка.Русија би сакала заедно со НАТО и со САД да развие заеднички систем,изјави рускиот амбасадор во Германија Котењев.Плановите за чисто американски ракетен штит и натаму стриктно се одбиваат.