Рајс - Русија | Вести | DW | 14.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Рајс - Русија

Американската министерка за надворешни работи, Кондолиза Рајс, денеска доаѓа во дводневна посета на Москва. На средбите со руското раководство ќе стане збор за статусот на Косово, регионалните проблеми, американските планови за анти-ракетниот штит и билатералните односи.