Расправа во македонскиот парламент за доверба на влада | Теми на денот | DW | 22.09.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Расправа во македонскиот парламент за доверба на влада

Македонските пратениците во денеска расправаат за иницијативата за доверба на владата на премиерот Владо Бучковски.

Македонското собрание

Македонското собрание

Иницијативата ја поднесе партијата ВМРО Народна на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски. Како причини се наведуваат меѓународната изолација, лошата економско - социјална и безбедносна состојба која владее во Македонија. Седницата ќе продолжи попладнево.

Реклама