Прославени титулите во Минхен и Мадрид | Панорама | DW | 22.05.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Прославени титулите во Минхен и Мадрид

Великаните на европскиот фудбал, Реал Мадрид и Бајерн Минхен се закитија со уште по една титула во домашните првенства. За Реал, тоа беше прва титула по пауза од цели пет години. За Бајерн, пак, петта едноподруго.

Додека во Мадрид се прославуваше до долго во ноќта по улиците и на плоштадите, во Минхен прославата мина малку поскромно, но во исто време откри и досега непознати музички „таленти“. Особено изненади тренерот на баварците Карло Анчелоти. 

Гледај видео 01:29

Прославени титулите во Минхен и Мадрид

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама