Прифатливо секое решение за Косово кое носи стабилност | Вести | DW | 13.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Прифатливо секое решение за Косово кое носи стабилност

*

Република Македонија ќе го поддржи секое решение за статусот на Косово кое ќе донесе стабилност во регионот,изјави пак за Танјуг претседателот на македонскиот парламент Љубиша Георгиевски.

Тој се наоѓа во официјална посета на Белград,каде се сретна со премиерот Војислав Коштуница и претседателот на српскиот парламент Оливер Дулиќ.