Полска и Украина домаќини на ЕФП во 2012 година | Вести | DW | 18.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Полска и Украина домаќини на ЕФП во 2012 година

Европското фудбалско првенство во 2012 година ќе се игра во Полска и во Украина.УЕФА ова денеска го соопшти во Кардиф.Двете земји победија во конкуренција со Италија,Хрватска и Унгарија.