Нови апсења во истрагата за осуетените напади во Лондон | Вести | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нови апсења во истрагата за осуетените напади во Лондон

*

Во истрагата за осуетените напади во Лондон и Глазгов, уапсени се уште четворица лекари во Австралија. Во две болници во Перт и Калгорли се запленети и неколку компјутери каде има доказен материјал за планираните акции, соошти полицијата. Како и претходниот доктор, и новите уапсени лица се од индиско потекло. Четворица од нив работеле и во болници во Велика Британија и имале контак со останатите обвинети во случајот.