Нимиц во Скопје | Теми на денот | DW | 13.01.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Нимиц во Скопје

Посредникот на ОН Метју Нимиц на нова рунда преговори за решавање на спорото со името меѓу Македонија и Грција.

Скопје

Скопје

Специјалниот посредник на ОН во преговорите за името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц денес ќе пристигне во Скопје на разговори со македонскиот државен врв. Вчера Нимиц беше во Атина каде за името разговараше со грчката шефица на дипломатијата Дора Бакојани.

Реклама