Никола Попоски за ДВ: Му ја честитамe победата на Трамп! | Македонија | DW | 09.11.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Никола Попоски за ДВ: Му ја честитамe победата на Трамп!

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски, во изјава за Дојче веле, ги сподели импресиите од резултатите на вчерашните избори во САД. 

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски, во изјава за Дојче веле, ги сподели импресиите од резултатите на вчерашните избори во САД. 

„Граѓаните на САД го остварија своето гласачко право и ја избраа најдобрата опција за нив на фер и демократски начин. Ние тоа го поздравуваме. Му ја честитаме победата на следниот американски претседател Доналд Трамп! За Република Македонија тоа значи продолжување на досегашната соработка со нашиот стратегиски партнер и можност за отпочнување нови проекти во областите од заеднички интерес“, изјави Попоски.

Реклама