1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Доналд Трамп
Фотографија: Joed Viera/AFP/Getty ImagesФотографија: Joed Viera/AFP/Getty Images

Доналд Трамп

Доналд Трамп, роден на 14 јуни 1946 година во Њујорк, е американски бизнисмен и политичар и 45 претседател на САД.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе