Непопуларните згради на Трамп низ светот | Сите содржини | DW | 28.09.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Непопуларните згради на Трамп низ светот

Огромното портфолио на недвижности на републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трaмп му донесе многу пари, но и главоболки. ДВ прави критички осврт на дел од зградите на билионерот.

Прочитај го и ова