Нема напредок во нуклеарниот спор со Иран | Вести | DW | 06.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нема напредок во нуклеарниот спор со Иран

*

Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнамер на синоќешните разговори во Берлин со иранскиот нуклеарен преговарач Али Лариџани не постигна напредок во спорот. Германија и натаму бара од властите во Техеран да покажат поголема флексибилност во нуклеарната политика. Лариџани средбата ја нарече како чекор напред и додаде дека двете страни се согласиле на повторна средба за две недели.