Нема дебата за ракетниот спор во ОН | Вести | DW | 10.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нема дебата за ракетниот спор во ОН

*

Советот за безбедност на ОН, засега нема да оддржи вондредна седница за рактиниот спор меѓу Русија и Грузија. Прво треба да се почека на резултатите од некои испитувања, пред се она на ОБСЕ се вели од седиштето на Светкста организација. Во понеделникот во Грузија на границата со одметнантиот регион Јужна Осетија падна ракета која не експлодираше. Владата во Тбилиси го обвинува Кремљ. Москва одбива каква и да е одговорност.