Над 20.000 гардисти ќе ја обезбедуваат инаугурацијата на Бајден | Свет | DW | 20.01.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Над 20.000 гардисти ќе ја обезбедуваат инаугурацијата на Бајден

Илјадници припадници на Националната гарда ќе се грижат за мирен тек на инаугурацијата на новиот американски претседател Џо Бајден. Вашингтон ги презема сите можни мерки за безбедност.

Центарот на Вашингтон во изминатите денови се претвори во високо обезбедувана зона. Жителите се сепак загрижени.

Повеќе во видеото:

Гледај видео 02:08

Над 20.000 гардисти ќе ја обезбедуваат инаугурацијата на Бајден

Реклама