Министрите за финансии од Г8 на средба во Потсдам | Вести | DW | 18.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Министрите за финансии од Г8 на средба во Потсдам

Министрите за финансии на Г8 на средба во Потсдам расправаат околу начините за стабилизирање на пазарот воочи самитот, кој на почетокот на Јуни ќе се одржи во Хајлигендам. На средбата се разговара за помошта на земјите во развој, вклучително и Африка. На средбата се присутни и делегати од Камерун, Нигерија, Гана и Јужна Африка.