Милошовски во Брисел | Вести | DW | 04.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Милошовски во Брисел

*

Министерот за надворешни работи на Македонија, Антонио Милошовски денеска во Европскиот парламент во Брисел ќе реферира за напредокот во реформите и актуелната состојва во Македонија. Милошовски ќе зборува пред членовите на Комисијата за надворешна политика на парламентот. Во рамки на престојот во Брисел, Милошовски ќе се сретне со потпретседателот на Комисијата за надворешна политика Либор Ручек и првиот човек во директоратот за проширување на Унијата, Мајкл Ли.