Мафијата одговорна за убиството во Дуизбург? | Вести | DW | 16.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Мафијата одговорна за убиството во Дуизбург?

*

Во истрагата за убиството на шестмината Италијанци во германскиот град Дуизбург полицијата побара помош од Италија.Од Калабрија уште довечер ќе пристигнат истражни службеници.Пет од шесте жртви потекнуваат од Сан Лука во калабрија.Зад настанот веројатно се крие мафијашка пресметка меѓу све фамилии во овој град.

Шестмината беа убиени вчера во два автомобили пред една пицерија.