1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Македонија: „Долго го чекавме овој ден“

Франк Хофман
19 мај 2017

Конечно нова влада во Македонија. Запознајте ја младата активистка која долго се бореше за овој момент.

https://www.dw.com/mk/%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B3%D0%BE-%D0%B3%D0%BE-%D1%87%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%BC%D0%B5-%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%98-%D0%B4%D0%B5%D0%BD/video-38899348
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Македонија знаме

Македонскиот руски круг

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница