1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Седиштето на СДСМ во Скопје
Фотографија: Petr StojanovskiФотографија: Petr Stojanovski

Социјалдемократски сојуз на Македонија- СДСМ

СДСМ е основана на 20 април 1991 година во Скопје, како наследник на Сојузот на комунистите на Македонија. Нејзин прв претседател е Бранко Црвенковски

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе