Косово, совет за безбедност | Вести | DW | 20.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Косово, совет за безбедност

*

Советот за безбедност на ОН денеска треба да ја продолжи вчера прекинатата седница на која требаше да се разговара за најновата предлог резолуција за Косово. САД се заканија дека доколку Русија стави вето, процесот ќе продолжи надвор од Советот за безбедност.