Косово – ЕУ | Вести | DW | 22.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Косово – ЕУ

Министерската тројка на ЕУ утре во Луксембруг ќе разговара со рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лаворв околу планот на Марти Ахтисари за Косово. Претставниците на ЕУ повторија дека за сите е штетно одлагање на решението на статусот на покраината. Москва во петокот повторно стави до знаење дека заканите од можно насилство на Косово, доколку се одлоговлече решението на статусот, се уцена.