Интерпелацијата за Елмази во парламентот | Теми на денот | DW | 13.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Интерпелацијата за Елмази во парламентот

Македонскиот парламент денеска продолжува со расправата за интерпелацијата на заменикот министер за внатрешни работи, Рефет Елмази.

default

Опозицијата поднесе интерпелација по извештајот на парламентарната анкетна комисија, која утврди одговорност на Елмази за инцидентите во собранието на 25 септември годинава. Елмази од говорницата изјави дека опозицијата бара негова оставка затоа што и‘ пречел неговиот професионален однос во борбата против организираниот криминал.