ЕУ – Косово | Вести | DW | 10.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

ЕУ – Косово

*

ЕУ нагласува дека разговорите за Косово ќе завршат на 10-ти декември. Одложувања не се предвидени, пишува денешен „Зери„ што излегува во Приштина, повикувајќи се на неименуван западен дипломат. Весникот пишува и за разлики во ставовите внатре во меѓународната Тројка поради одбивањето на Москва да продолжи со елаборација на предлозите во 14 точки, предадени на средбата во Брисел.