1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Конфликти

Евакуација од челичарницата во Мариупол

Торкил Роте
3 мај 2022

Дали денеска (3.05) ќе има нова евакуација на цивили од челичарницата во Мариупол? Вчерашните обиди за евакуација пропаднаа. Во текот на викендот од опколената челичарница беа евакуирани над сто цивили, од кои дел здогледаа светлина по повеќе недели поминати во темните бункери на Азовстал.

https://p.dw.com/p/4AkxL
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Христијан Мицкоски и Димитар Ковачевски
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница