Димитров за ДВ: Патувањето е полесно со пријатели | Сите содржини | DW | 07.02.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Димитров за ДВ: Патувањето е полесно со пријатели

Во интервју за Дојче веле во Брисел, шефот на македонската дипломатија Никола Димитров говори за значењето на влезот во НАТО, шансите за почеток на преговори за членство во ЕУ и за влијанието на Русија во регионот. Со него разговараше Тери Шулц

Гледај видео 13:35

Прочитај го и ова