1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Никола Димитров
Фотографија: Getty Images/AFP/F. Walschaerts

Никола Димитров

Никола Димитров е македонски дипломат и политичар, роден во 1972 година. Од мај 2017 до јануари 2020 година е министер за надворешни работи на Република Северна Македонија

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе