Груевски и Тачи се договорија | Вести | DW | 28.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Груевски и Тачи се договорија

По три дена, заврши кризата во македонската влада. Премиерот и лидер на ВМРО ДПМНЕ,Никола Груевски и потпретседателот на ДПА, Мендух Тачи на средбата во Скопје ги надминаа несогласувањата по најавата на албанската партија дека ќе ја напушти владата. По средбата Груевски изјави само дека разговарале за идните планови на владата.